Košík je prázdný
15" Dotykový displej ovládání
Předfrézovací agregát
Výměnná vanička lepidla s horním nanášením
Senzor hladiny lepidla
Automatické doplňování lepidla
Airtronic
Kapovací agregát
Rohová fréza
Plošná cidlina
Tvarová cidlina
Leštící kotouče
Motorické nastavení os

Olepovačka hran HEBROCK K 36

NovinkaDoporučujeme

Představujeme Vám olepovačku HEBROCK K36, špičkový stroj z inovativní řady K-SERIE next od společnosti ALTENDORF GROUP, který přináší revoluční technologie a vylepšení pro ještě rychlejší a kvalitnější opracování dílců. Tento výkonný stroj je navržen tak, aby splnil veškeré Vaše požadavky na olepování hran nábytkových dílců a posunul výsledek Vaší práce blíže k dokonalosti. Nenechte se okouzlit pouze elegantním designem, ale také vynikajícím výkonem a nepřekonatelnou kvalitou. Olepovačka HEBROCK K36 nabízí širokou škálu standardních specifikací a volitelných doplňků, které Vám umožní přizpůsobit stroj přesně podle Vašich potřeb. Základní cena od 61.490 €

Popis produktu

Neustále v nejvýkonnějším režimu

Nebojte se zvýšit své standardy

Model K 36 toto splňuje na jedničku a  každý den podává špičkový výkon. Přesvědčte se sami. Robustní, vysoce výkonný a spolehlivý stroj pracuje stále na sto procent. Máte na olepování hran opravdu vysoké nároky? Pro ještě přesnější výsledky máte možnost vybavit stroj druhou frézovací jednotkou a tvarovou cidlinou(mutlitool). Dosáhněte svého cíle s naším oblíbeným strojem.

K36 next

  Klíčové vlastnosti

olep
Technické vlastnosti
 • Rychlost posuvu 15 m/min.
 • Snadnější použití
 • Integrované zařízení na výměnu lepidla
 • Kompaktní konstrukce stroje
výhody
Výhody
 • Doba ohřevu 6 min. výměnné vaničky na lepidlo
 • Lepidlo/změna barvy
 • Volitelná technologie nulového spoje( AIRTRONIC)
 • Uživatelsky intuitivní ovládání
displej
Software/Ovládání
 • 15" LED dotyková obrazovka
 • Přehledná obrazovka s integrovanou 3D funkcí
 • Otočné a naklápěcí ovládání
 • Rozhraní USB
 • Počítadlo provozních hodin
 • Prachotěsný
gallery_hebrock-k37

Vyrobeno pro nejvyšší nároky

Hlavní Vlastnosti K 36

Předfréz (Whispercut) 

Předfréz Whispercut s vyměnitelnými diamantovými noži zajišťuje maximální životnost (ruční nastavení výšky) a výsledky frézování bez otřepů díky otáčení fréz směrem ke středu desky. Dvě frézovací hlavy zaručují výsledky frézování bez otřepů, a to i u náročných materiálů a povrchů.

Pouhou výměnou diamantových nožů se výrazně snižují náklady na ostření a prostoje a na rozdíl od klasických nástrojů není třeba upravovat základní nastavení stroje. Lehká hliníková konstrukce je šetrná k motorům a zvyšuje plynulost.

Hloubka frézování je ručně plynule nastavitelná až do 3,0 mm, takže již při formátování dílců můžete pracovat na konečných rozměrech.

Kapovací pila

features_doppelmotorig

Stabilní konstrukce dvoumotorové kapovací pily s lineárním vedením umožňuje přesné řezání nanášené hrany na dílec vpředu i vzadu i při velkém počtu kusů. Kapovací pilky lze nastavit podle potřeby pod úhlem 12,5°. Nastavení se provádí jednoduše z přední části stroje pomocí ovládacího prvku na displeji.

Ostřikovací zařízení ochranného postřiku hrany

ostřik hrana

Jemnou tryskou se emulze aplikuje z boku na povrch nanášené hrany, aby se zabránilo poškození nebo odstranění nanesených ochraných fólií z citlivých hran kopírovacími válečky a patkami.

AirTronic

airtronic

Tato metoda nalepování hran spočívá v ohřívání horkým vzduchem již naneseného lepidla na hraně. Takto nalepená hrana přilne k dílci a vznikne tz. neviditelná spára. V případě osazení olepovacích strojů HEBROCK olepovacím agregátem AIRTRONIC, lze podle potřeby vybírat mezi klasickým nanesením lepidla(EVA/PUR) či použití speciální hrany pro technologii AIRTRONIC.

Rohová fréza (Rožkovač)

S rohovou frézou jste připraveni na jakoukoli výzvu, pokud jde o opracování svislých hran dílce. Díky inteligentnímu programování prostřednictvím dotykového displeje lze nastavit jednotlivá místa a způsoby opracování.

Ať už se jedná o přední a/nebo zadní hranu, nastavení poloměru, zkosení nebo volbu mezi celou stranou a nebo pouze svislou hranou. Neexistují zde žádná omezení. Volitelný, vyměnitelný motor v kombinaci s přípravou pro výměnu motoru poskytuje rychlé řešení při práci s různými tloušťkami hran.

Tvarová cidlina (včetně automatického odskoku)

Stopy po frézování se vyhlazují rovnoměrným tahem tvarové cidliny. Opracování horního a dolního radiusu nalepené hrany lze vybrat nezávisle na sobě. S volitelnou vícerádiusovou cidlinou R2 / R1 vybavíte svůj stroj pro jedinečný výrobní výsledek klasickými ABS hranami a moderními tenkými hranami. Nastavení se provádí bez použití nářadí pomocí ovládacího prvku na displeji, jednoduše z přední části stroje.

Plošná cidlina

Pružné uložení kopírovacího kotouče plošné cidliny přináší nejvyšší možnou kvalitu zpracování i u těch nejobtížnějších materiálů. Díky široké kontaktní ploše je materiál kopírován přesně a především šetrně, což umožňuje konzistentní kvalitu a odstraňuje zbytky lepidla a výčnělky hran.

Čistící stanice

Dva leštící kotouče zbavují horní a spodní část hran zbytků nástřiků, lepidla a zajišťují rozleštění opracovaných hran. 2 motory s výkonem 0,18 kW jsou individuálně nastavitelné pro konzistentní výsledky čištění při použití různých technologií zpracování.

 

 

k37_mood

Důležité jsou detaily

Další vlastnosti

Paket motorických os

paket m os

Paket motorických os poskytuje ještě větší pohodlí. Tloušťku dílce, hrany, stejně jako hloubku předfrézování, lze snadno nastavit pomocí displeje. Nastavení os probíhá za pomoci elektromotorů. Nastavení snadno uložíte do příslušného programu.

Senzor stavu hladiny lepidla 

senzor lepidla

Volitelný snímač hladiny lepidla pro vyměnitelné nádoby s lepidlem vám umožní mít přehled a vyhnout se zastavení a chybám při lepení. Na nízkou hladinu je uživatel včas upozorněn prostřednictvím textových oznámení.

Ostřikovací zařízení pro separační prostředek

separacni postrik

Nanesením separačního prostředku na horní a spodní část dílce se zabrání ulpívání přebytečného lepidla na obrobku. Před ohraňováním systém nastříká separační prostředek v tenké vrstvě na horní a spodní část hran dílce. Tím se zabrání přilnutí přebytečného lepidla k obrobku. Tato možnost se doporučuje zejména při práci s PUR lepidlem.

Výměnná vanička na lepidlo

 • Připraveno k použití za pouhých 6 minut.
 • Standardní výměnná vanička na lepidlo s funkcí vypouštění pro rychlou změnu barvy nebo technologie (EVA/PUR)
 • Výměna vaničky s lepidlem bez použití nářadí
 • Zjednodušené čištění vaničky s lepidlem během několika minut díky teflonovému povrchu

Automatické doplňování lepidla

auto dopl lepidla

Velký zásobník až na 5 kg granulátu lepidla zajišťuje maximální účinnost. Nádoby na lepidlo se plní automaticky, takže lze snadno oepovat hrany po dlouhou dobu bez nutnosti ručního plnění.

Přítlačná zóna

pritlacna zona K

Čtyři masivní přítlačné válečky jsou odpružené a a vyvíjejí optimální tlak na lepenou hranu, čímž zaručují perfektní výsledky při olepování různých materiálů a povrchů. U 8mm provedení je první válec poháněn motorem, aby byl zajištěn posuv dřevěných dýh.

Tvarová fréza(Radiusová fréza)

tvarova freza

Tato kombinovaná frézovací jednotka nabízí možnost volby mezi metodami obrábění: frézování rádiusu / 10° a frézování v rovině (kombinované provedení). Změna nastavení tvarové frézy se pohodlně provádí pomocí obrazovky na přední straně stroje. V případě volitelného 3-bodového pneumatického nastavení jste ještě flexibilnější při zpracování nejrůznějších požadavků. Změna nastavení je okamžitá a zkracuje dobu seřizování na minimum.

Rozšiřte své možnosti a zpracovávejte různé tloušťky hran s větší flexibilitou díky stupňovitému frézování pro R2/R1/ zkosení a druhé frézovací stanici.

2. Tvarová fréza

2 tv freza

Díky druhé frézovací stanici můžete flexibilněji vyrábět různé radiusy. Ručním naklopením frézy lze také dosáhnout 30° sražení hran.

 

ovladaci panel

Intuitivní ovládání

LED dotyková obrazovka

Ovládání pomocí 15" dotykového displeje umožňuje intuitivní nastavení z přední části stroje a všechny důležité informace máte ihned na očích. Díky 40 programovým slotům můžete individuálně ukládat, měnit a vyvolávat příslušná nastavení. Funkce 3D vám poskytne vizuální znázornění konečného výsledku opracování dílců. Můžete přehledně zaznamenávat nejdůležitější parametry, jako je počet dílců,  množství nalepené hrany a doba trvání, a přiřadit je ke svým zakázkám. O aktuálním stavu vašeho stroje budete kdykoli informováni prostřednictvím prostých textových zpráv, což vám také usnadní údržbu.

 

 

eco-mode_logo-3

ECO režim

Tento energeticky úsporný režim je automatický, pohotovostní režim, který vyřadí všechny jednotky z provozu. ECO režim se automaticky spustí pokud není dílec zaváděn do stroje po delší dobu (15 minut). V případě spuštění  ECO režimu se stroj automaticky vypne, včetně ohřevu systému nádrže na lepidlo. Stroj nespotřebovává téměř žádnou energii.

 

chrome-capture-2023-11-29

Bezkonkurenční pomocník

Další vlastnosti

Tvarová cidlina (včetně automatického odskoku)

Stopy po frézování se vyhlazují rovnoměrným tahem tvarové cidliny. Opracování horního a dolního radiusu nalepené hrany lze vybrat nezávisle na sobě. S volitelnou vícerádiusovou cidlinou R2 / R1 vybavíte svůj stroj pro jedinečný výrobní výsledek klasickými ABS hranami a moderními tenkými hranami. Nastavení se provádí bez použití nářadí pomocí ovládacího prvku na displeji, jednoduše z přední části stroje.

Ostřikovací zařízení pro čistící prostředky

cist ost Ks

U tohoto ostřikovacího systému se čistící prostředek nanáší na horní a spodní část dílce. Nanesením čistícího prostředku se rozpustí předem nastříkaný separační prostředek, jakož i nečistoty a zbytky lepidla na povrchu dílce.

Vyměnitelný motor rohové frézy

výměnný motor rožk

Tento vyměnitelný motor optimálně připraví váš stroj na opracování ABS a tenkých hran.
Motory lze bez námahy vyměnit a jejich pomocí zlepšit celkovou kvalitu opracování dílce. Není nutná žádná další ruční úprava (nutná "příprava pro výměnu motoru").

NESTING pro tvarovou  frézu a tvarovou cidlinu

nesting k

Umožňuje opracovávat dílce s již vyfrézovanými drážkami a vyvrtanými otvory. Přepínání se provádí jednoduše pomocí ovládacího displeje na přední straně stroje. Obrobek se snímá na spodní straně desky.

Pojezdová kolečka

Konstrukce stroje je natolik odolná proti deformacím a umožňuje přesnou práci i s nasazenými přídavnými kolečky. Pomocí koleček snadno přesunete stroj v rámci dílny a nenarušíte jeho nastavení. Ať už se jedná o hromadnou výrobu malých nebo velkých dílců, tak při každé práci zaručujeme konzistentní opracování nanesených hran. Promyšlený systém odsávání, který vyžaduje pouze jeden centrální bod připojení k odsávacímu systému, umožňuje mobilně přesouvat olepovačky hran HEBROCK.

Každé kolečko je možné velmi účinně zabrzdit a pokračovat nerušeně v olepování.

LED osvětlení pracovního prostoru

led osve

Osvětlení vnitřního prostoru stroje pro přehledné
nastavení, seřízení a údržbu vašeho stroje.

 

01 k back popis

Specifikace

Základní výbava

 • Rohová fréza v kombinovaném provedení (rádius/zkosení)
 • Tvarová cidlina s oboustranným nožem
 • Plošná cidlina s dvojitým kopírováním
 • Čistící stanice
 • Transportní pás se speciálními řetězovými deskami
 • Přítlačný systém s dvojitým válečkem (uložený na kuličkových ložiscích)
 • Výsuvný výložník - Podpěra dílce (výsuvná dopředu)
 • Průhledové okno v přední a zadní části stroje
 • Automatické centrální mazání rohové frézky
 • Sběrná nádoba na na odřezky kapovací pily
 • Rychlost posuvu cca 15 m/min

Volitelná výbava

 • Nesting
 • Pneumatické 3-bodové nastavení
 • Multitool pro tvarovou frézu
 • LED osvětlení v interiéru
 • Vzduchový stůl
 • Přídavný válečkový dopravník
 • Snímač hladiny lepidla
 • Automatické doplňování lepidla
 • Airtronic
 • Příprava pro zpětné vedení dílce (babaric)
 • Paket nastavení os
 • Odsávací kryt nádobky lepidla
 • Vstupní/výstupní prodloužení (450 mm)
 • PUR Box

 

 

accs k serie

Příslušenství

Praktické příslušenství, které lze kdykoliv ke stroji doplnit

 • 8 mm provedení
 • Předfrézování do tloušťky dílce 60 mm
 • Předehřívací lišta
 • Příprava zpětného vedení dílce
 • Odsávací kryt nádobky lepidla
 • Přídavná vyměnná nádoba na lepidlo
 • PUR Box
 • Vzduchový stůl
 • Přídavný výložník - Podpěra dílce

 

Olepovačka Hebrock K 36 je stejně univerzální
jako vaše projekty

Spousta možností jak splnit vaše požadadavky

drevo

Dřevo

Olepovačky hran HEBROCK jsou vhodné pro téměř všechny druhy deskových materiálů. Ať už se jedná o masivní dřevo, dřevotřísku, laťovku, MDF nebo multiplex, vždy se můžete spolehnout na přesné a čisté zpracování hran (včetně povrchové úpravy).

 

hpl

Nedřevěné materiály(HPL desky)

HPL desky jsou k dispozici v široké škále rozměrů, tlouštěk a povrchových úprav. HPL materiály lze efektivně a flexibilně zpracovávat pomocí olepovacích strojů HEBROCK. Naše stroje jsou vhodné pro různé rozměry materiálů.

 

plast

Plast

Olepování hran na plastech, například na sendvičových panelech PP, je důležitou součástí výroby. S olepovačkami hran HEBROCK se vám dostává kvalitní a flexibilní stroj, díky kterému můžete svým zákazníkům vždy nabídnout prvotřídní výsledek.

 

Technické parametry

 • Rozměry stroje (L x Š x V) (mm)
 • 5250 x 1230 x 1430 mm
 • Hmotnost (kg)
 • cca 1700 kg
 • Nahřátí na provozní teplotu
 • cca 6 min
 • Max. tloušťka hrany
 • 3 mm (volitelně až 8 mm)
 • Min./max. tloušťka obrobku
 • 8-60 mm*
 • Min. délka obrobku
 • cca 140 mm*
 • Min. šířka obrobku
 • cca 80 mm*
 • Rychlost posuvu
 • 15 m/min
 • Elektrická připojka
 • 400 V – 3 Ph – 50 Hz
 • Spotřeba energie
 • max. cca 14 kW
 • *
 • speciální rozměry na vyžádání

Technologie

15" OVLÁDACÍ PANEL HEBROCK

15" OVLÁDACÍ PANEL HEBROCK

Ovládání pomocí 15" dotykového displeje, přináší rychlý a pohodlný způsob ovládání a nastavení všech agregátů a jejich parametrů pro obrábění dle specifikací konkrétního stroje.

Nanášení lepidla

Nanášení lepidla

Olepovací stroje Hebrock jsou, díky bezúdržbovým, rychloohřívacím vaničkám s horním plněním lepidla, nahřáté na pracovní teplotu v řádu několika minut. Konstrukce olepovacích strojů HEBROCK umožňuje velice rychlou výměnu vaničky s lepidlem (EVA - PUR), nebo u řady olepovaček K také trvalé připojení agregátu s technologií AIRTRONIC.

AIRTRONIC

AIRTRONIC

Technologická metoda zpracování hran představená v roce 2013 na LIGNA přináší nový rozměr (neviditelný spoj hrany s dílcem) do procesu nalepování a opracování hran nábytkových dílců. Tato metoda spočívá v ohřívání horkým vzduchem již naneseného lepidla na hraně. V případě osazení olepovacích strojů HEBROCK olepovacím agregátem AIRTRONIC, lze podle potřeby vybírat mezi klasickým nanesením lepidla či použití speciální hrany pro technologii AIRTRONIC.

Rohový frézovací agregát

Rohový frézovací agregát

Rohový frézovací agregát přínáší dvě varianty frézování rohů již nalepených hran. První varianta je klasické frézování/zaoblení tvarovou frézou "kolem dokola" a druhá varianta spočívá v ofrézování jen svislého okraje již nalepené hrany ( tzv. svislé zaoblení).

NESTING

Technologie NESTING zamezí, při olepování již navrtaných dílců(do plochy), nežádoucímu profrézování hran.

Automatické doplňování lepidla

Automatické doplňování lepidla

Při dosažení minimální hladiny lepidla ve vaničce, se spustí automatický proces doplňování granulátu lepidla ze zásobníku.

Videa

Dokumenty ke stažení

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap