Košík je prázdný
Formátovací pila Altendorf F25 s velkým odsávacím krytem(PSV)
korpus stroje
hlavní příčné pravítko
LED podsvícení předřezu
ovládací panel
ovládací panel - detail
paralelní pravítko
malý odsávací kryt
přední výklopná rolna

Formátovací pila ALTENDORF F 25

Doporučujeme

Ať už zařizujete svou první dílnu, nebo potřebujete druhý kompaktní stroj, nejlepší rozhodnutí je použít originální, tradičně spolehlivé a kvalitní formátovací pily ALTENDORF. Tyto stroje dokáží kvalitně dlouhá léta sloužit i ve velkých průmyslových provozech, a zároveň splnit vaše maximální požadavky na produktivitu. ALTENDORF F25 je váš spolehlivý společník pro všechny případy. Základní cena od 8.580 €

Popis produktu

spolehlivost v kompaktním provedení

Přehled prvků výbavy modelu F 25

 

 
altendorf-f25-led-beleuchtung-vorritzer

Předřezový agregát

Náš předřezový agregát "Basic" zaručuje, že se hrany při řezání netrhají. LED osvětlení pracovního prostoru předřezu přináší ještě větší bezpečnost při práci, kdy je v provozu předřezový agregát. 

altendorf-f25-maschinenstaender

Výkon motoru

5,5 kW (7,5 k) se dvěma rychlostmi. 

 
altendorf-f25-parallelanschlag

Paralelní pravítko

Paralelní pravítko se vyznačuje velmi přesným a plynulým posuvem. Šířka řezu 1410 mm (jemné nastavení rozměru).
Digit X - tento elektronický měřicí systém zaručuje přesné a rychlé nastavení paralelního pravítka. Opakované rozměry řezů je možno přesně reprodukovat a přečíst na ukazateli DIGIT X. Šířka řezu 1000 mm a 1410 mm.

 
feature_f25_winkelanschlag

Příčné/pokosové pravítko

Toto pravítko s integrovanou délkovou kompenzací, patentované společností Altendorf, usnadňuje přesné řezání úhlů a šikmin. V obou polohách je úhel otáčení plynule nastavitelný o 49° a zobrazuje se na stupnici. Robustní dorazové klapky bez vůle lze snadno posouvat a nastavovat v celém rozsahu až do 3 500 mm.

 

 

Altendorf F 25 nabízí vše, co musí formátovací pila na malém prostoru umět. To vše v nekompromisní kvalitě Altendorf. Materiály jako dřevěné deskové materiály, masivní dřevo, dřevu podobné materiály nebo extrudované profily lze snadno zpracovávat díky nejvyšší přesnosti, snadné manipulaci a vynikající kvalitě řezu.

Altendorf f 25 - kompaktní profesionál

F 25 je kvalitní model formátovací pily pro začátečníky i profesionály

 

pila

Individuálně konfigurovatelné

Přizpůsobte si stroj přesně podle svých požadavků.

klic

Odolné stroje s nízkými nároky na údržbu

Zaručujeme, že vaše výroba poběží hladce a náklady nebudou zbytečně vysoké.

metal

Zaručená stabilní hodnota

Altendorf je vždy investicí do budoucnosti.

 

Formátovací pila Altendorf f 25 je stejně univerzální
jako vaše projekty

material_massivholz_16-9_1-2

Dřevo

Nábytek z masivního dřeva má díky různým vzorům kresby velmi zvláštní estetický vzhled. Je robustní, stabilní a vysoce kvalitní. Úplně jiná výzva je formátování, řezání a další zpracování dřeva a desek. Objevte naše možnosti vybavení speciálně vyvinuté pro zpracování masivního dřeva, díky nimž je práce s masivem hračkou.

material_massivholz_16-9_2-2

 

Plattenmaterial_DSC8368-scaled

Deskové materiály

Který truhlář nebo tesař nezná každodenní problémy spojené se zpracováním deskového materiálu? Komerčně dostupné panely poloviční velikosti jsou obvykle příliš velké a v nejhorším případě je zvládnou zpracovat pouze dva lidé. Pak jsou tu zbytky panelů, které se snad ještě dají nějak použít. S naším vybavením pro F 25 vám práci v oblasti zpracování deskových materiálů ještě více usnadníme.

material_platten_16-9_2

 

Kunststoffe_DSC3606-1-scaled

Plast

Formátovací pila Altendorf F 25 dokáže řezat všechny běžně dostupné plasty do požadovaného tvaru. Pila Altendorf si bez problémů poradí i se složitými kompozitními materiály, jako jsou kompozitní desky z uhlíkových vláken, a to s přesností na desetinu milimetru! S formátovací pilou F 25 lze dokonale nařezat jakýkoli plastový materiál Zjistěte více informací o zpracování plastů se společností Altendorf.

material_kunststoff_16-9_2

 

material_aluminium_16-9_1

Hliník

Řezání hliníku je často náročné. Proto se provozy na zpracování hliníku již mnoho let spoléhají na stroje Altendorf F 25. Proč? Jako ideální nástroj pro řezání hliníku je F 25 nejen mimořádně přesný, ale také všestranný a lze jej používat individuálně. S přístrojem Altendorf můžete řezat hliník čistě, s ostrými hranami a s přesností na desetiny.

material_aluminium_16-9_2

 

Specifikace

 

Základní vybavení

 • Manuální nastavení výšky a sklonu pilového kotouče od 0 – 46° s digitálním displejem
 • Výkon motoru 4 kW (5,5 k) při 4200 ot./min.
 • Dvojitý pojezdový stůl, délka 3200 mm
 • Paralelní pravítko včetně ručního jemného nastavení, šířka řezu 1000 mm
 • Hlavní příčné/pokosové pravítko, řezání na délku až 3450 mm
 • Průměr pilového kotouče max. 315 mm,
 • Výška řezu 100 mm, 70 mm při 45°
 • Pracovní výška 88 cm

Volitelné příslušenství

 

Předřez

 • Předřezový agregát "BASIC"
 • RAPIDO předřezový systém
 • LED podsvícení pracovního prostoru předřezu
 

Pojezdový stůl

 • Dvojitý pojezdový stůl s kladkami (délka 1800, 3200 a 3800 mm)
 

Paralelní pravítko

 • Paralelní pravítko s jemným nastavením, šířka řezu 1410 mm
 • Paralelní pravítko DIGIT X - šířka řezu 1000 mm
 • Paralelní pravítko DIGIT X - šířka řezu 1410 mm
 

Další příslušenství

 • Velký odsávací kryt (PSV)
 • Přední výklopná rolna

 

Tento prostor potřebuje vaše F 25

prostor

 

 

 

Technické parametry

 • Hlavní motor
 • 4 kW ; 5,5 kW *
 • Délka pojezdového stolu
 • 1800 mm, 3200 mm, 3800 mm *
 • Průměr pilového kotouče
 • max. 315 mm
 • Pracovní výška stroje
 • 880 mm
 • Připojení odsávání
 • 1 x 50 mm*; 1x 80 mm(PSV)*; 1 x 120 mm
 • Paralelní pravítko s manuálním nastavením
 • 1000 mm; 1410 mm *
 • *
 • dle specifikace stroje

Technologie

Dvojitý pojezdový stůl s kladkami

Dvojitý pojezdový stůl s kladkami

Dvojitý pojezdový stůl, je známý pro svůj lehký chod a přesné vedení. Tato konstrukce je typická pro formátovací pily Altendorf. Pomocí velkých dvojitých kladek je spojen horní díl stolu se spodním dílem a tím je zajištěno absolutně přesné a precizní vedení po vodících tyčích. Lehký chod pojezdového systému je dosažen pomocí kladek velkých průměrů. Pojezdový stůl je možno pomocí malé síly snadno posouvat a je veden bezpečně jako po kolejích. Kvalita chodu je zachována i při dlouholetém zatížení v prašném prostředí. Konstrukce pojezdového stolu je provedena na základě vícekomorového systému, kterým se dosahuje celková tuhost a odolnost proti kroucení. S každým pohybem pojezdového stolu čistí kartáč připevněný na horní části vozíku automaticky tyče vedení spodního vozíku. Systém pracuje kompletně bez potřeby mazání.

HORNÍ ODSÁVÁNÍ

HORNÍ ODSÁVÁNÍ

Velký kryt odsávání Altendorf se může pochlubit designem, který zajišťuje optimalizované proudění vzduchu. Během několika sekund můžete zvolit mezi úzkým a širokým krytem, který umožňuje výšky řezu až 125 mm (s předřezem nebo bez předřezu ) a lze jej zcela odklopit na jednu stranu.

RAPIDO- předřezový systém

RAPIDO- předřezový systém

RAPIDO ulehčuje a urychluje nastavení šířky předřezového kotouče. Doba seřízení max. 3 minuty. Oproti ostatním systémům předřezu ušetříte až 10 minut, Díky systému RAPIDO odpadá složitá montáž dvou dílů předřezového kotouče s distančními podložkami. Šířku řezu předřezového kotouče je možno nastavit plynule, bez demontáže, na šířku řezu hlavního pilového kotouče. Rozsah nastavení 3,2 – 3,8 mm, Ø = 120 mm.

LED bezpečnostní osvětlení předřezového kotouče

LED bezpečnostní osvětlení předřezového kotouče

Je významným bezpečnostním prvkem strojů ALTENDORF F45 a WA80. Pomocí účinné LED technoligie viditelně označuje nebezpečný prostor předřezu v okamžiku jeho činnosti.

Hlavní příčné/pokosové pravítko

Hlavní příčné/pokosové pravítko

Hlavní příčné/pokosové pravítko: Toto pravítko, patentované společností Altendorf, obsahuje integrovanou korekturu délky a ulehčuje přesné řezání úhlů a pokosů v jedné funkci. V obou polohách je úhel naklopení plynule nastavitelný o 49°a je zobrazen pomocí stupnice. Robustní a přesné dorazy, mohou být lehce posouvány a jako jednotlivé dorazy nastaveny v rozsahu max. 3 500 mm. Při zakracování přibližně od 1 700 mm přebírá vnější doraz, stabilní, válečky podepřený, teleskopický díl. Při řezání pokosů může být doraz pomocí integrované korektury délky ihned a bez přepínání plynule nastaven přesně na rozměr – bez dalšího měření pro vyrovnání délky. Jednoduše posuňte pravítko na zvolený úhel na stupnici a potom nastavte požadovanou délku na dorazu. Může být doplněno o DIGIT L nebo DIGIT LD.

Paralelní pravítko

Paralelní pravítko

Paralelní pravítko se vyznačuje velmi přesným a plynulým posuvem. U stroje ALTENDORF F45 a WA80 je v základu jemné nastavení rozměru.

DIGIT X - Paralelní pravítko

DIGIT X - Paralelní pravítko

Digitální zobrazení šířky řezu paralelního pravítka s manuálním nastavením. Tento elektronický měřicí systém zaručuje přesné a rychlé nastavení paralelního pravítka. Opakované rozměry řezů je možno přesně reprodukovat a přečíst na ukazateli DIGIT X. Při naklopeném pilovém kotouči je zobrazena korektura rozměru pro paralelní pravítko na LCD displeji motorického ovládání. Systém pracuje bez opotřebení a není citlivý na prach. Při přestavení profilu pravítka do vzpřímené případně ploché polohy proběhne automatická korektura rozměru.

Přední opěrná rolna

Přední opěrná rolna

Přední opěrná rolna s šířkou 300 mm, je učinná podpora při řezání dlouhých výrobků na paralelním pravítku. S použitím aretační rukojeti může být podpěra naklopením o 90°umístěna pod pojezdový stůl. Předpoklad pro toto příslušenství je minimální délka pojezdu 3 000 mm.

Videa

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap