Košík je prázdný
Reference

Altendorf F45 ELMO DRIVE s vakuovým stolem, PQS a laserovým ukazatelem řezu

Pan Bartoň je majitelem malého velkého truhlářského provozu a zabývá se zakázkovou výrobou nábytku převážně z lamina. Ve firmě je naprostý pořádek. Z každého koutu vyzařuje maximální péče o stroje, kterou pan Bartoň určitě přenáší na své zákazníky.

Pan Bartoň vlastní od Listopadu 2015 formátovací pilu ALTENDORF F45 ELMO DRIVE s vakuovým, přísavným pojezdovým stolem a úhlovým výložníkem PQS.

Slova pana Bartoně:

Formátovací pilu ALTENDORF F45 jsem si pořídil s očekáváním špičkového výrobku, který bude splňovat mé maximální nároky. Bez kvalitního řezu nemůže fungovat žádný truhlář. Dalším velkým argumentem je dlouhá tradice výroby strojů ALTENDORF. Pokud někdo vyrábí formátovací pily již 110 let a je autorem dlouhé řady patentů a skvělých technických řešení, tak je pro mě partner, kterému věřím. Tyto mé předpoklady se beze zbytku naplnili. Opakovaně se ujišťuji, že jsem udělal to nejlepší a koupil právě formátovací pilu od společnosti ALTENDORF.

Obzvlášť pozitivně hodnotím vakuový přísavný stůl, který používám s naprostou pravidelností k maximální spokojenosti. Přisávaný materiál je ukotvený v celé ploše a proto se mohu spolehnout na přesnost formátování. Jedná se o naprosto špičkový výrobek, bez kterého si již nemohu představit svou práci.

F45 vakuový stůl

Naklápěcí výložník PQS potřebuji k přesnému úhlování podle přání zákazníka. Díky PQS úhluji s maximální přesností veškeré své zakázky. Obzvláště pozitivní je možnost úhlování velkých dílů. V současné době intenzivně uvažuji o doplnění menšího úhlovacího adaptéru DUPLEX.pqs

Pilový agregát funguje naprosto přesně a obzvlášť mě vyhovuje velmi rychlé a přesné nastavení předřezu s funkcí automatického parkování v okamžiku vypnutí. Předřezový kotouč se prostě schová  pod úrovní hlavní litinové desky stolu. S naprostou jistotou se mohu spolehnout na to, že veškeré parametry, které jsou na hlavním ovládacím panelu jsou přesně nastaveny na stroji. Materiál nařezaný na formátovací pile ALTENDORF F45 již nemusím dále přeměřovat, i když mi to občas nedá a udělám to. Zas a znovu se ujistím, že je vše jak má být.

Svou práci si nedovedu představit bez laseru, který mi předem určí rovinu řezání a absolutní přesností.

Používám mou novou formátovací pilu se všemi doplňky, které jsem si pořídil na 100 %. Možností unikátních adaptérů je opravdu nepřeberné množství a hovořit o každém zvlášť není možné. Pila má tolik dokonalých detailů.

Nákup stroje ALTENDORF F 45 byla dobrá investice a doporučuji všem nerozhodnutým truhlářům, kteří potřebují velmi přesnou formátovací pilu bez nutnosti ji po pár letech měnit za novou, podobný stroj pořídit.

Vladimír Bartoň

Produkty

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap